Walczysz z niedoskonałościami skóry? Rób to świadomie!

Nawet niewielkie defekty cery mogą stać się przyczyną poważnych problemów. Spada samoocena i pewność siebie, czasami cierpi na tym pozycja towarzyska. Każdą niedoskonałość można ukryć lub wyleczyć – zobacz, na co zwracać uwagę przy wyborze zestawu kosmetyków dla skóry.

Blizny po chorobach i wypadkach, widoczne naczynka, zaczerwienienia i inne przebarwienia, cienie pod oczami, zmarszczki – to tylko niektóre problemy, które są w stanie spędzać sen z powiek kobietom. Do wyboru jest mnóstwo kosmetyków, ale te są coraz bardziej wyspecjalizowane. W drogerii nie możesz kierować się zasadą, że skoro jakiś preparat na dolegliwość X jest najdroższy, to automatycznie będzie najlepszy dla ciebie. Fundamentalne znaczenie mają skład i jego dopasowanie do typu oraz wieku cery – a wszystkie możliwe kombinacje trudno zliczyć. Poniżej znajdziesz parę wymownych przykładów.

Dopóki terapia dermatologiczna nie zakończy się sukcesem, stosuj odpowiedni podkład kryjący

Pielęgnacja skóry w połączeniu z profesjonalnymi metodami kosmetologicznymi potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Jak jednak doskonale wiadomo, zamierzone efekty nie pojawiają się od razu – do całkowitego usunięcia niedoskonałości skóry potrzeba trochę czasu (i środków). W trakcie kuracji, ew. zastępczo, możesz stosować dermokosmetyczny dopasowany do twoich potrzeb. Dobry preparat nie tylko zamaskuje niedoskonałości cery, ale też będzie wykazywać się właściwościami leczniczymi i ochronnymi. Poszukaj kosmetyku, który zawiera:

  • eperulinę;
  • filtr SPF;
  • kwas salicylowy.

Podkład kryjący z dużą ilością pigmentów ma wyglądać jak druga skóra. Aby sprawdzić, który odcień najlepiej pasuje do cery twarzy, należy ocenić ich wygląd kilka minut po nałożeniu testera na brodę lub dolną część policzków. Skóra na przedramieniu i żuchwie często ma nieco inną barwę, a przetłuszczająca się cera sprzyja delikatnym zmianom odcienia podkładu już po aplikacji.

Kremy przeciwzmarszczkowe – rodzaje, najważniejsze składniki

Pierwsze zmarszczki mimiczne u kobiet pojawiają się najczęściej tuż po ukończeniu 25 lat. Od tego momentu skóra twarzy zaczyna tracić ok. 1% kolagenu rocznie, co negatywnie wpływa na jej elastyczność, gładkość oraz jędrność. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się tam, gdzie cera jest wyjątkowo wrażliwa – głównie w kącikach oczu. Czas i miejsce pojawienia się innych rodzajów zmarszczek zależy od wielu czynników, w tym:

  • ekspozycji skóry na słońce;
  • warunków środowiskowych;
  • dokładności oczyszczania cery w codziennej pielęgnacji;
  • uwarunkowań genetycznych.

Każdy charakteryzuje się specyficznym działaniem – jeden produkt będzie miał właściwości nawilżające i antyoksydacyjne, drugi ma dawać efekt wypełnienia głębokich fałd. Podział kosmetyków na naprawiające zmarszczki oraz zapobiegające im to tylko jedna z kategorii – np. niektóre kompozycje składników są przeznaczone do stosowania tylko w określonych punktach twarzy. W kremach znajdziesz m.in.:

  • bajkalinę;
  • kwas glikolowy;
  • kwas hialuronowy;
  • peptydy;
  • ramnozę;
  • witaminę C.

Nie bój się poprosić o specjalistyczne porady

Teoretycznie nikt nie zna cię lepiej, niż ty sama – jednak w kwestiach pielęgnacji skóry warto zaufać dermatologom. Po wizycie będziesz już dokładnie wiedzieć, jakich kosmetyków szukać w sklepach. Bez konieczności wypróbowywania nowości i ryzykowania niepowodzenia. Z odpowiednią wiedzą na temat skóry i jej potrzeb wystarczy zerknąć na skład, by się zorientować, czy dany produkt może ci rzeczywiście pomóc.



Podobne tematy