Terapia światłem LED – kto powinien ją stosować?

Jeśli zastanawiasz się, kto powinien korzystać z terapii światłem LED, ten artykuł pomoże odpowiedzieć na to pytanie. W tym artykule omówimy korzyści płynące z tego zabiegu, przeciwwskazania i czy powinieneś spróbować go w gabinecie czy w domu. Ostatecznie omówimy zalety terapii światłem LED w uśmierzaniu bólu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Niezależnie od powodu, dla którego chcesz spróbować, przekonasz się, że ta terapia jest bezbolesna i relaksująca, z udowodnionymi korzyściami.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautysource.pl

Przeciwwskazania

Choć terapia światłem LED jest popularnym sposobem leczenia wielu różnych schorzeń, istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Większość osób z przewlekłymi chorobami skóry wymaga minimum jednego do czterech miesięcy konsekwentnej terapii, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Kobiety w ciąży, osoby z epilepsją i klienci z niektórymi chorobami powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tego leczenia. Urządzenia LED mogą również powodować łagodny efekt termiczny, dlatego należy nosić mały wentylator, aby zmniejszyć ilość ciepła, które wytwarzają.

Chociaż istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do terapii światłem LED, nadal warto zasięgnąć porady lekarza przed jej zastosowaniem. Przed rozpoczęciem, należy przetestować leczenie na przedramieniu przez trzy minuty. Jeśli nie wystąpi żadna reakcja, można kontynuować regularne zabiegi. Jest to dobry pomysł dla osób, które chcą szybko zobaczyć wyniki bez przechodzenia przez bolesny proces regeneracji innych zabiegów przeciwstarzeniowych.

Zabiegi w gabinecie a zabiegi domowe

Jeśli jesteś zainteresowany terapią światłem LED, możesz zastanawiać się, które z nich są lepsze do użytku domowego – zabiegi w gabinecie czy urządzenia domowe. Z kolei zabiegi domowe wymagają większej konsekwencji i często trzeba je stosować codziennie. Są one jednak zazwyczaj mniej wydajne i wymagają większego zaangażowania czasowego. I choć są świetną alternatywą dla zabiegów gabinetowych, nie oferują takich samych korzyści leczniczych.

Podstawową różnicą między zabiegami w gabinecie i w domu terapii światłem LED jest wielkość urządzeń używanych do leczenia. Większe urządzenia są używane do leczenia całych obszarów na raz, podczas gdy mniejsze urządzenia są przeznaczone do leczenia konkretnych obszarów, takich jak twarz. W rezultacie czas leczenia może się wydłużyć nawet o dwie godziny lub więcej. Jednak zaangażowanie czasowe jest tego warte, jeśli wyniki są trwałe.

Bezbolesne

Terapia światłem LED jest bezbolesnym, nieinwazyjnym leczeniem różnych problemów skórnych. Zabieg terapii światłem LED może powodować pewne ciepło, ale nie ma żadnego dyskomfortu ani bólu z nim związanego. Istnieje kilka rodzajów urządzeń do terapii światłem LED i możesz wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Aby uzyskać pełną listę opcji, sprawdź poniższe informacje. Oto czego powinieneś się spodziewać po zabiegach terapii światłem LED. Możesz doświadczyć pewnego dyskomfortu, jeśli jesteś wrażliwy na światło, ale procedura jest bezpieczna dla większości ludzi.

Światło LED stymuluje naturalne systemy endorfin i kannabinoidów w organizmie. Badacze planują skierować się do pacjentów zakażonych wirusem HIV, pacjentów z fibromialgią i osób z neuropatią obwodową wywołaną chemioterapią. W badaniu uczestnicy zostaną przydzieleni do grupy i zostaną poproszeni o pozostawienie światła LED w ciemnym pomieszczeniu przez dwie godziny dziennie przez 3 miesiące. Badacze będą monitorować intensywność bólu, stosowanie środków przeciwbólowych i ogólną jakość życia.

Relaks

Pokazano, że terapia światłem LED relaksuje osoby poprzez promowanie stanu medytacyjnego. Jedna 20-minutowa sesja terapii LED jest bardziej relaksująca niż drzemka! Diody LED nie wytwarzają ciepła, co sprawia, że terapia jest bezpieczna dla wrażliwej skóry. Podczas sesji LED uczestnicy mieli na sobie okulary ochronne klasy medycznej. Dzięki temu nie trzeba się martwić o podrażnienia skóry. Co więcej, nie ma ryzyka narażenia oczu na działanie promieni UV.

Terapia światłem LED ma wiele korzyści. Poza relaksem umysłu i skóry, pomaga również w leczeniu konkretnych problemów, takich jak zmarszczki. Zapewnia również kojący zabieg w domu, który jest bezpieczny dla każdego. Oprócz terapii światłem LED, diody LED mogą być używane w profesjonalnej klinice lub spa. Terapia światłem LED może zmniejszyć ból, poprawić wygląd skóry, zwiększyć krążenie i uruchomić procesy lecznicze organizmu. Korzyści z terapii LED są liczne.

Koszt

Koszt terapii światłem LED nie jest astronomiczny, ale należy mieć świadomość, że jest to drogie leczenie. Zestawy do domowego leczenia LED mogą kosztować wszędzie od PS25 do ponad PS250. Podczas gdy niektóre urządzenia LED są regulowane, inne nie. Cena, którą zapłacisz, zależy od systemu, który wybierzesz, i liczby sesji, których będziesz potrzebować. Większość estetów zaleca kurs 10 sesji, ale są tańsze sposoby, aby otrzymać te same efekty.

LED terapia światłem jest już od lat. Navy SEALs zaczęli używać tej terapii w latach 90-tych, aby leczyć tkankę mięśniową i rany. Od tego czasu naukowcy badają jej zastosowanie w estetyce. Terapia LED zwiększa produkcję kolagenu i tkanek, co wygładza skórę i zmniejsza plamy starcze i zmarszczki. Terapia światłem LED może być kosztowna, ale jest tego warta ze względu na swoje liczne korzyści. Jest skuteczna w przypadku różnych warunków, w tym trądziku i starzejącej się skóry.

Podobne tematy