Terapia światłem LED w domu – czy to możliwe?

Światłoterapia LED jest popularną formą łagodzenia bólu. Jej korzyści zostały udokumentowane przez naukowców i lekarzy. NASA stworzyła specjalną maskę do terapii światłem, która wytwarza różne długości fal, w tym podczerwień, która zmniejsza stan zapalny. Ponadto wielu użytkowników przysięga na czynnik komfortu maski, co czyni ją idealną dla osób o wrażliwej skórze. Istnieje jednak kilka środków ostrożności, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem terapii światłem.

Niebieskie światło

Jeśli myślałeś o poddaniu się terapii światłem LED w domu, nie jesteś sam. Istnieje wiele korzyści z tego leczenia, w tym świecąca skóra, redukcja trądziku i zmniejszenie ilości wybuchów. Możesz kupić urządzenia LED w domu za około 100 dolarów, i możesz je używać tak często, jak chcesz, przez maksymalnie 20 minut dziennie. Chociaż może nie być tak skuteczny jak w gabinecie, w domu terapia światłem LED może pomóc osiągnąć te same wyniki.

Większość urządzeń do terapii światłem LED w domu wykorzystuje czerwone lub niebieskie światło, niektóre z nich są przeznaczone do stosowania z kombinacją obu. Maski, które obejmują szerszy obszar są dostępne. Niektóre urządzenia LED są zaprojektowane tak, aby zapewnić bardziej specyficzne leczenie do określonej części ciała lub twarzy. Jednak te produkty nadal wymagają więcej badań, zanim będą mogły być stosowane na ciele. Na przykład domowe maski świetlne mogą mieć tylko tymczasowe efekty, więc należy być ostrożnym wobec roszczeń, które oferują.

Światło podczerwone

Gdy zdecydujesz się spróbować terapii światłem LED w domu, ważne jest, aby wybrać odpowiednie długości fal. Bliskie światło podczerwone i czerwone światło to dwie najczęstsze długości fal, ale łączenie tych dwóch może być również pomocne. Chociaż nie są one takie same, światło podczerwone ma korzyści dla wielu różnych chorób skóry. Czerwone światło ma właściwości przeciwzapalne, podczas gdy światło bliskiej podczerwieni nie jest widoczne gołym okiem.

Są różne długości fali światła LED i jak wpływają na skórę. Długość fali będzie określać, jak głęboko wnika. Moc źródła światła LED określi również, jak długo pozostaje ono na skórze. Największe pozytywne efekty przynoszą krótkie impulsy światła o dużej mocy. Urządzenia te stanowią bezpieczny i wygodny dodatek do rutynowej pielęgnacji skóry. Wystarczy pamiętać, aby unikać słońca przez kilka dni po zabiegu.

Technologia NASA

Wykorzystanie terapii światłem LED w leczeniu raka zostało szeroko omówione, ale NASA podejmuje kolejny krok w celu wykorzystania tej samej technologii na Ziemi. Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla przyznało kilka kontraktów QDI SBIR, które skupiały się na wykorzystaniu diod LED do zwiększenia poziomu energii wewnątrz ludzkich komórek. NASA miała nadzieję, że te diody LED doprowadzą do korzyści medycznych na Ziemi. Bez grawitacji, ludzkie komórki nie mogą rosnąć i naprawiać się, ale czerwone światło z diod LED pomogłoby przyspieszyć proces leczenia.

NASA po raz pierwszy zauważyła, że pewne długości fal światła pomogły roślinom rosnąć. Zaczęli eksperymentować z diodami LED, aby przyspieszyć gojenie się ran. Było to kluczowe, ponieważ rany w warunkach zerowej grawitacji nie goją się tak szybko jak na Ziemi. Badania nad diodami LED rozszerzyły się następnie na arenę kosmetyczną i nowotwory skóry. W rezultacie, terapia światłem LED zyskała popularność zarówno w warunkach profesjonalnych, jak i domowych. Korzyści płynące z terapii światłem LED są nieograniczone.

Wygodne maski

Jednym z najprostszych sposobów na skorzystanie z terapii światłem LED w domu jest noszenie maski LED na twarz. Urządzenia te emitują światło w bliskiej podczerwieni, które jest prawie bezbarwne. Uważa się, że zwiększa ono gojenie i pigmentację skóry. Typowe maski LED są noszone przez dziesięć do piętnastu minut, a większość ma trzy różne długości fal: niebieski dla trądziku, czerwony dla anti-aging i pomarańczowy dla ogólnego blasku. Urządzenia te nie kosztują poczwórne cyfry, i są one niezwykle wygodne.

Najtańsze maski terapii światłem LED będzie zwykle uruchomić około 100 dolarów. Droższe maski mogą kosztować nawet 2800 dolarów, ale tańsza wersja będzie kosztować tylko kilkaset dolarów. Zaprojektowane, aby być wygodne i bezpieczne w noszeniu, urządzenia te są łatwe w użyciu i mogą być noszone przez 15 do 30 minut dziennie. Zaoszczędzą ci pieniądze i czas, zapobiegając konieczności odwiedzania gabinetu lekarskiego.

Podobne tematy