Jaki jest średni koszt terapii czerwonym światłem?

Jeśli zastanawiasz się jaki jest średni koszt terapii czerwonym światłem, pamiętaj, że te zabiegi mogą być kosztowne, nawet jeśli są skuteczne. Te zabiegi świetlne wymagają częstych sesji. Nawet jeśli każda sesja może trwać do 20 minut, trudno jest zmieścić cały tydzień leczenia w jednej sesji. Jako takie, średni koszt sesji terapii czerwonym światłem jest bardzo zróżnicowany. Większość ośrodków pobiera opłaty w wysokości od 100 do 200 dolarów za sesję. Jednak w domu terapia czerwonym światłem może kosztować więcej niż 100 dolarów za sesję.

W domu terapia czerwonym światłem może kosztować ponad 100 dolarów za sesję

Wstępny koszt terapii czerwonym światłem w domu jest znacznie niższy niż pójście do kliniki na zabiegi. Salony często oferują zabiegi terapii czerwonym światłem, które są pełne pokrycie ciała i opłata między 50 a 100 dolarów za sesję. To wystarczy, aby pokryć koszt urządzenia w domu, i może być stosowany tak często, jak to konieczne. Dla przeciętnego dorosłego, terapia fotodynamiczna jest objęta ubezpieczeniem, choć niektórzy ludzie nie kwalifikują się do tego pokrycia – te słowa są twórczością specjalistów strony Świat Rysowania. Koszt każdego zabiegu zależy od leczonego schorzenia i rodzaju leczenia. Zazwyczaj, out-of-pocket ceny wahają się od 35 dolarów do 400 dolarów za sesję.

Rozważając koszt sesji terapii czerwonym światłem w domu, jest to doskonały wybór dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysokiej klasy klinikę lub biuro lekarskie. Systemy terapii czerwonym światłem są skuteczne w przypadku wielu różnych warunków i mogą być stosowane, kiedy tylko chcesz. Różne rodzaje urządzeń są dostępne w różnych rozmiarach, od małych ręcznych różdżek, które celują w określone części ciała do dużych, blokujących się paneli, które obejmują całe ciało.

Stymuluje produkcję kolagenu

Terapia czerwonym światłem pomaga skórze produkować kolagen, białko, które nadaje jej strukturę i siłę. Produkcja kolagenu zaczyna naturalnie spowalniać po 25 roku życia, podczas gdy elastyna (białko odpowiedzialne za elastyczność) również zaczyna się zmniejszać. Palenie papierosów i ekspozycja na promieniowanie UV przyspieszają proces starzenia. Terapia czerwonym światłem jest naturalnym sposobem na stymulację produkcji kolagenu w skórze, co skutkuje jędrniejszym i młodszym wyglądem.

W ostatnich badaniach ekspozycja całego ciała na czerwone światło zwiększyła gęstość kolagenu w obrębie twarzy i przebarwień, takich jak zmarszczki i szorstka skóra. Wyniki były również zachęcające dla choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów, dwóch chorób zwyrodnieniowych z wysokim poziomem utraty kolagenu. Chociaż ostatnie badania na ludziach były niewielkie, jedno badanie z 1992 roku wykazało, że czerwone światło zmniejszyło ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów o 50%. Badania na zwierzętach sugerują również, że czerwone światło przyspiesza proces gojenia.

Łagodzi ból ostrych urazów

Oprócz łagodzenia bólu związanego z ostrymi urazami, terapia czerwonym światłem może pomóc w promowaniu gojenia po inwazyjnych operacjach. Niski poziom czerwonego światła pomaga stymulować funkcje komórkowe i sprawia, że komórki są bardziej wydajne. Ta terapia jest przełomem w rolnictwie, który okazał się promować gojenie ciała i zmniejsza ból. W przeciwieństwie do wielu farmaceutycznych środków przeciwbólowych, terapia czerwonym światłem jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów urazów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak terapia czerwonym światłem może przynieść Ci korzyści.

Ostry uraz zwykle występuje, gdy zraniony obszar uwalnia białe krwinki, aby walczyć z infekcją. Komórki te następnie gromadzą płyn w dotkniętym obszarze. Ten płyn powoduje obrzęk, który ustępuje z czasem. Przewlekłe zapalenie rozwija się, gdy białe krwinki atakują zdrowe tkanki i narządy. Stosowanie terapii światłem czerwonym może zmniejszyć obrzęk i pomóc organizmowi szybciej się wyleczyć. Jest to również nieinwazyjny sposób, aby pomóc ludziom odzyskać zdrowie po operacji.

Zmniejsza stan zapalny

Badania wykazały, że terapia czerwonym światłem może poprawić Twoje zdrowie. Terapia czerwonym światłem zmniejsza stan zapalny poprzez stymulację produkcji ATP w Twoich komórkach i promowanie zwiększonego przepływu krwi. Dodatkowo zmienia fenotyp makrofagów w Twoim organizmie, które są odpowiedzialne za eliminację martwych komórek i patogenów. Fenotyp makrofagów M1 zwiększa stan zapalny i jest związany z wieloma dolegliwościami, natomiast fenotyp M2 zmniejsza odpowiedź zapalną i jest związany z naprawą uszkodzeń tkanek.

W jednym z ostatnich przeglądów systematycznych badacze stwierdzili, że terapia czerwonym światłem zmniejszyła liczbę czułych punktów u osób z fibromialgią. Ponadto, zmniejszyła punktację FIQ, instrumentu używanego do pomiaru stanu zdrowia u pacjentów z fibromialgią. Ponadto, terapia czerwonym światłem zmniejszyła objawy sztywności, zmęczenia, depresji i niepokoju, które są związane z fibromialgią. Chociaż badania wciąż trwają, istnieje już kilka obiecujących badań pokazujących korzyści płynące z terapii czerwonym światłem.

Może pomóc w niepłodności

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii musisz wiedzieć, co musisz wiedzieć o bliskiej podczerwieni i czerwonym świetle. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że nie wszystkie światła bliskiej podczerwieni mają te same korzyści. Długość fali i intensywność światła czerwonego są ważne, ponieważ twoje ciało potrzebuje określonej intensywności, aby twoje komórki zostały dotknięte. Gęstość mocy czerwonego światła jest mierzona przez wat, a obszar leczenia jest kolejnym ważnym rozważaniem.

Podobne tematy