Terapia światłem LED – co to daje?

W tym artykule poznamy korzyści płynące z terapii czerwonym, niebieskim i żółtym światłem LED i co dokładnie sprawia, że są one tak skuteczne. Dowiesz się również, jak określić, który rodzaj terapii jest dla Ciebie odpowiedni. I choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, odkryliśmy, że istnieje kilka kluczowych elementów, które mogą zwiększyć szanse na udane leczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych kluczowych elementach terapii światłem.

Terapia czerwonym światłem LED

Gdy stosujesz terapię czerwonym światłem LED na skórę, Twój organizm absorbuje energię fotonów z długości fali. Przekształca tę energię w ATP, podstawowe źródło energii w organizmie – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony happylifediy.pl. Podwyższony poziom ATP jest wykorzystywany do naprawy uszkodzeń i zwiększenia wydajności komórek. To z kolei sprzyja zdrowej skórze i zmniejsza stan zapalny. Ponieważ czerwone diody LED zwiększają poziom energii komórkowej, są skutecznym sposobem na zmniejszenie zaczerwienienia i poprawę tekstury skóry.

Możesz również zdecydować się na zestaw do zabiegów domowych. Niektóre z nich występują w formie maski na twarz, a inne to urządzenia ręczne. W zależności od stopnia zaawansowania stanu, którym się zajmujesz, będziesz chciała określić, jak często będziesz musiała wykonywać zabiegi. W zależności od ciężkości stanu, możesz potrzebować wielu sesji w tygodniu lub nawet kilku sesji w tygodniu. Ważne jest, aby pamiętać, że terapia czerwonym światłem nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry.

Terapia niebieskim światłem LED

Czy masz do czynienia z łagodnym lub umiarkowanym trądzikiem lub bardziej poważnymi warunkami, terapia niebieskim światłem LED jest sprawdzonym sposobem na oczyszczenie skóry. Przy użyciu profesjonalnego urządzenia, takiego jak Dermalux Flex MD, ten rodzaj terapii światłem jest skuteczny w walce z wieloma warunkami. Niebieska długość fali światła pomaga namierzyć bakterie trądzikowe i jest skuteczna zarówno wobec bakterii trądzikowych, jak i gruczołów olejowych, które je wydzielają. Możesz zobaczyć widoczne wyniki w ciągu zaledwie 20 minut, ale ważne jest, aby pamiętać, że może trzeba mieć aż 10 sesji.

Korzyści z niebieskiego światła LED do leczenia trądziku są liczne. Działa poprzez ukierunkowanie gruczołów łojowych, które produkują olej i zatykają pory skóry. Zabieg ten jest skuteczny w zmniejszaniu wybuchów trądziku i usuwaniu bakterii, które powodują zapalenie i blizny. W badaniach na zwierzętach, leczenie niebieskim światłem LED okazało się skuteczne w gojeniu oparzeń trzeciego stopnia i eliminowaniu przednowotworowych narośli raka skóry. Ponadto może pomóc w poprawieniu tekstury skóry.

Terapia żółtym światłem LED

Terapia żółtym światłem LED ma wiele korzyści, w tym zmniejszenie zaczerwienienia i pigmentacji. Ponieważ żółte diody LED działają na długości fali 590nm, wnikają w skórę i aktywują układ limfatyczny, zwiększając krążenie. Światło stymuluje również produkcję czerwonych krwinek, które są kluczowe dla odnowy i gojenia się komórek skóry. Chociaż ten rodzaj terapii może wydawać się nieco inwazyjny, jest on w rzeczywistości dość korzystny dla różnych chorób skóry.

Oprócz poprawy cery, terapia światłem LED pomaga również zredukować drobne linie i zmarszczki. Terapia żółtym światłem LED może być bardzo korzystna dla leczenia blizn i poprawy elastyczności skóry. Korzyści płynące z terapii żółtym światłem LED są podobne do korzyści płynących z terapii czerwonym światłem LED, ale jest to również nieinwazyjny zabieg bez skutków ubocznych. Może być stosowana przez cały rok i nie wymaga żadnych zabiegów chirurgicznych ani przestojów. Terapia żółtym światłem LED jest doskonałym wyborem do leczenia przebarwień i świetnym sposobem na maksymalne wykorzystanie swojego reżimu pielęgnacyjnego.

Terapia zielonym światłem LED

Istnieje duża szansa, że terapia zielonym światłem LED może pomóc osobom cierpiącym na przewlekły ból. Badania zostały przeprowadzone na osobach z fibromialgią, powszechnym schorzeniem, które powoduje przewlekły ból. Naukowcy wykorzystali paski zielonego światła LED, aby wystawić uczestników na terapię przez jedną do dwóch godzin każdej nocy przez 10 tygodni. Po zakończeniu badania, dwóch uczestników nie zwróciło pasków, ale jeden napisał do badaczy, aby wyrazić swoje zadowolenie z wyników.

Światło emitowane z zielonych diod LED jest bardzo skuteczne w zmniejszaniu wyglądu pigmentacji w skórze. Ten rodzaj światła stymuluje komórki skóry do zwiększenia fotosyntezy i zmniejszenia stanu zapalnego. Wykazano również, że zabieg ten poprawia poziom energii i sprzyja lepszemu ogólnemu zdrowiu. Zielone diody LED są skuteczne w leczeniu trądziku różowatego, plam słonecznych, obwisłych piersi i rozszerzonych naczyń włosowatych. Ponieważ nie emitują światła niebieskiego, zielona terapia światłem LED jest skuteczna w leczeniu różnych dolegliwości.

Terapia światłem LED w podczerwieni

Terapia światłem LED w podczerwieni ma wiele zastosowań. Fale podczerwone są najdłuższe i mogą przenikać aż do półtora cala w głąb skóry. Te fale świetlne wspomagają gojenie poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Długości fal stosowane w terapii światłem LED mają również silne działanie lecznicze na trądzik. Niektóre badania wykazały, że czerwone światło LED może przyspieszyć wzrost włosów.

TerapiaNIR wykorzystuje określone długości fal energii świetlnej w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia skóry. Długość fali jest absorbowana przez fotoakceptory w mitochondriach komórek, co pomaga promować szeroki zakres procesów metabolicznych. To z kolei może prowadzić do naprawy lub regeneracji uszkodzonych składników komórek. Oprócz leczenia chorób skóry, terapia światłem LED jest zatwierdzona przez FDA do leczenia zmarszczek i stanów zapalnych, mięśni & bólu stawów i spazmów.

Terapia światłem LED w domu

Terapia światłem LED w gabinecie jest bardziej wydajna i spójna niż zabiegi w domu. Terapia światłem LED trwa od 15 do 30 minut na sesję, w zależności od problemu skóry. Zabiegi trwają zazwyczaj od 12 do 16 tygodni, a po zakończeniu początkowych faz konieczne są sesje podtrzymujące. Najważniejszą zaletą terapii światłem LED w gabinecie jest specjalistyczne podejście do leczenia konkretnych problemów skórnych oraz fachowa pomoc. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze urządzenia.

Nie wszystkie urządzenia LED emitują światło o tej samej intensywności. Podczas gdy niebieskie światło LED jest świetne do leczenia trądziku, zielone i żółte urządzenia LED są najlepsze do zmniejszenia wrażliwości i zaczerwienienia. Zarówno zielone, jak i czerwone światła LED mogą pomóc w poprawieniu tonu skóry, tekstury i pigmentacji. Niektóre urządzenia są niebezpieczne dla Twoich oczu i nie wytwarzają wystarczająco wysokiej intensywności, aby były skuteczne. Aby być bezpiecznym, upewnij się, że kupujesz urządzenie wysokiej jakości.

Podobne tematy