Terapia światłem LED – Korzyści i zagrożenia związane z długością fali czerwonego, bliskiego podczerwieni i niebieskiego światła LED

Istnieje kilka różnych długości fal światła LED, które mogą być używane w tej terapii. W tym artykule opiszemy różnice między długością fali czerwonej, bliskiej podczerwieni i niebieskiej. Aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie, wymieniliśmy korzyści i ryzyko każdego z nich. Światło podczerwone jest najczęściej stosowanym kolorem w terapii światłem LED. Światło bliskiej podczerwieni jest rzadziej stosowane, ale może być równie skuteczne.

Podczerwień

Zanim terapia światłem LED może być stosowana, należy przeprowadzić testy podczerwieni, aby określić długości fal, które są najlepsze do leczenia celu. Niektóre cele mogą reagować na szerokie spektrum, w zakresie od 30 do 100 nm, podczas gdy większość reakcji docelowych jest bardziej specyficzna. Na przykład, czerwone światło może mieć korzystny wpływ na skórę, podczas gdy niebieskie światło ma korzystny wpływ na oczy. Należy zauważyć, że niektóre panele z czerwonym światłem działają tylko z diodami LED o długości fali 660 nm, a nie z lampami NIR o długości fali 850 nm.

Testy w podczerwieni mogą pomóc określić, czy światło podczerwone jest niebezpieczne dla oczu. Chociaż czerwone światło jest ogólnie bezpieczne, podczerwień może przegrzać oko. Chociaż poziomy światła podczerwonego stosowane w badaniach są podobne do tych, które można zobaczyć w słoneczny dzień na plaży, ważne jest, aby przeprowadzić testy podczerwieni, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie leczenie dla swojego stanu.

Red

Fototerapia LED wykorzystuje różne długości fal, a niektóre cele reagują na szeroki zakres spektrum, w tym czerwony, zielony, niebieski i podczerwień – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu ulicazdrowie.pl. Podczas gdy niektóre cele reagują na długości fal w zakresie od 30 do 100 nm, większość jest specyficzna. Ponadto, różne długości fal mają różny wpływ na różne cele, więc niektórzy pacjenci mogą lepiej reagować na jedną długość fali niż inną. Testy wymagane do zapewnienia bezpieczeństwa terapii światłem LED różnią się w zależności od konkretnego warunku.

Celem tego badania jest dowiedzenie się, czy terapia światłem LED może poprawić pamięć u Weteranów z mTBI. Wykorzystuje ona grupy diod LED o bliskiej podczerwieni zamontowanych wewnątrz hełmu, które świecą bezbolesnym światłem na głowę przez skórę głowy. FDA uważa urządzenie używane w tym badaniu za urządzenie o niskim ryzyku, co oznacza, że jest ono bezpieczne dla pacjentów. Jeśli jednak nie jesteś pewien skuteczności terapii światłem LED, upewnij się, że najpierw skonsultujesz się ze swoim lekarzem.

Bliska podczerwień

Aby wiedzieć, czy terapia światłem LED zadziała, pacjenci muszą przejść badania w bliskiej podczerwieni. Podczas gdy niektóre cele w fototerapii LED reagują na szeroki zakres długości fal, większość z nich jest specyficzna. Oprócz testów w bliskiej podczerwieni, pacjenci muszą również przejść serię egzaminów fizycznych. Z tych powodów, testy w bliskiej podczerwieni muszą być przeprowadzone przed zatwierdzeniem jakiegokolwiek rodzaju terapii światłem LED.

Przed rozpoczęciem leczenia terapią światłem LED, lekarz musi wykonać testy w bliskiej podczerwieni, aby określić optymalną intensywność światła dla Twojego stanu. Światło bliskiej podczerwieni ma znacznie większą długość fali niż światło widzialne, co oznacza, że wnika głębiej w tkanki i rozprowadza więcej energii na większym obszarze. Jednak terapia światłem LED jest zalecana tylko dla osób z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak zapalenie stawów i rak skóry.

Blue

Czerwone i niebieskie światło LED ma różne korzyści. Podczas gdy czerwony jest używany do wzrostu roślin i niebieski jest używany do leczenia trądziku, te dwie różne długości fali mają różne skutki uboczne. Zanim spróbujesz terapii światłem LED, powinieneś mieć jasne zrozumienie korzyści płynących z każdego z nich. Niebieski jest bardziej skuteczny w leczeniu trądziku, ponieważ celuje w gruczoły łojowe, które leżą pod mieszkami włosowymi. Niebieska terapia światłem LED jest bardziej skuteczna w leczeniu trądziku, ponieważ zmniejsza stan zapalny i stymuluje produkcję kolagenu.

Bardzo ważne jest, aby wykonać odpowiednie testy Blue przed terapią światłem LED. Długość fali światła powinna być taka sama dla każdej strony skóry, co pomoże lekarzowi zdecydować o najbardziej odpowiednim leczeniu. Używanie kombinacji długości fal jest zalecane w przypadku trądziku. Na przykład, niebieski + RED jest zalecany dla większości pacjentów. Jednak można również spróbować połączenia CZERWONEGO i niebieskiego (415 nm).

Podobne tematy