Włosy przetłuszczające się – jakie są metody leczenia?

Istnieje kilka metod leczenia włosów przetłuszczających się. Niektóre z nich obejmują stosowanie leków przepisywanych przez dermatologów, które regulują wydzielanie gruczołów łojowych. Osoby o prostych, cienkich włosach są najbardziej podatne na gromadzenie się oleju. Inne możliwości leczenia to dieta i zarządzanie stresem.

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to tłusta, łuszcząca się choroba skóry, która jest bardzo powszechna – ta część artykułu została przygotowana przez redakcję serwisu . Stan ten często pojawia się na obszarach ciała, które produkują olej, takich jak skóra głowy. Łojotokowe zapalenie skóry nie jest zakaźne i często ustępuje samoistnie bez leczenia. Leczenie polega na codziennym oczyszczaniu skóry, co może pomóc zmniejszyć tłustość i nagromadzenie martwego naskórka.

Łuszczyca

Łuszczyca to schorzenie skóry spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Powstałe płytki skórne są srebrzyste, czerwone i bolesne. Płytki te mogą pojawić się na każdej części ciała, w tym na skórze głowy. Chociaż nie są one zaraźliwe, pokusa drapania się może prowadzić do infekcji lub utraty włosów. Na szczęście dostępne są możliwości leczenia.

Stres

Jeśli jesteś stale zestresowana, może to być przyczyną Twoich przetłuszczających się włosów. Stres może powodować wiele różnych problemów zdrowotnych, w tym zaburzenia równowagi hormonalnej. Najlepszym sposobem na zwalczenie skutków stresu jest zajęcie się jego źródłem.

Dieta

Być może zauważyłaś, że masz skłonność do przetłuszczania się włosów, ale istnieją pewne zabiegi, które mogą pomóc Ci się jej pozbyć. Po pierwsze, zmniejszenie spożycia tłuszczu może pomóc w zmniejszeniu tłustych włosów. Zbyt duża ilość tłuszczu może faktycznie pogorszyć sytuację.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalny zabieg na tłuste włosy, który jest niedrogi i skuteczny. Kontroluje oleistość i nadaje włosom połysk. Można go nałożyć na włosy i skórę głowy i pozostawić na godzinę. Po tym czasie należy umyć włosy lekkim szamponem. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest podstawą w każdej kuchni i jednym z najskuteczniejszych zabiegów na przetłuszczające się włosy. Jej wysoka chłonność sprawia, że jest idealnym środkiem pochłaniającym olej, który może zrównoważyć poziom pH w skórze głowy i włosach, a także posiada szereg innych korzystnych właściwości. Stosowana w pielęgnacji włosów, soda oczyszczona pomaga pozbyć się oleju, oczyścić skórę głowy i usunąć przykry zapach.

Żółtka jaj

Jeśli cierpisz na przetłuszczające się włosy i skórę głowy, żółtka jaj mogą być świetną kuracją na przetłuszczające się włosy. Zmieszane z jogurtem, żółtka jaj mogą być stosowane na skórę głowy i włosy, pozostawiając je tam przez 15 do 30 minut, zanim spłuczesz je normalnym szamponem. Żółtka jaj doskonale równoważą poziom sebum, a ich właściwości nawilżające pomogą Twoim włosom wyglądać lśniąco i zdrowo. Herbata

Herbata do włosów tłustych może być korzystna dla osób z suchą i tłustą skórą głowy. Może pomóc zmniejszyć przetłuszczanie się włosów spowodowane suszeniem. Może uspokoić gruczoły łojowe i zredukować kosmyki i pasma włosów. Może również łagodzić swędzenie skóry głowy.

Suchy szampon

Suchy szampon do włosów tłustych to świetna opcja dla osób z tłustymi włosami, które nie lubią często myć włosów. Produkty te mogą pomóc w zapobieganiu łupieżowi, a jednocześnie utrzymać skórę głowy w dobrej kondycji. Należy jednak pamiętać, że suche szampony powinny być stosowane tylko kilka razy w tygodniu. Przy pierwszym użyciu pamiętaj, aby użyć niewielkiej ilości. Pamiętaj też, by stosować go tylko na najbardziej przetłuszczających się partiach włosów. Po nałożeniu szamponu, pamiętaj, by wmasować go w skórę głowy, a następnie wyszczotkować nadmiar.

Podobne tematy