Jak terapia światłem LED zapobiega starzeniu się skóry?

Istnieje wiele zalet terapii światłem LED w przypadku starzenia się skóry, a oprócz tego, że jest ona bezpieczna i skuteczna, jest również niezwykle relaksująca. Zabieg nie wymaga przestojów, a większość pacjentów uważa go za bardzo przyjemne doświadczenie. Terapia światłem LED może być stosowana na każdym rodzaju skóry, ale jest przeciwwskazana w czasie ciąży, epilepsji lub w przypadku przyjmowania leków zwiększających wrażliwość na światło. Pacjenci powinni unikać terapii LED podczas przyjmowania sterydów lub zastrzyków kortyzonowych. Ze względu na efekty chłodzenia, światło LED aktywuje biochemiczny proces uzdrawiania skóry.

Niebieskie światło LED zmniejsza aktywność w gruczołach łojowych

Zgodnie z badaniami, niebieskie światło LED może pomóc zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych i poprawić objawy trądziku. Może również hamować wzrost niektórych bakterii, które przyczyniają się do rozwoju trądziku. Chociaż potrzeba więcej badań, aby potwierdzić te korzyści, mogą one być skutecznym sposobem walki z trądzikiem. Oto niektóre z jego korzyści:

Ledy mogą pomóc zrównoważyć aktywność gruczołów łojowych i poprawić elastyczność skóry. Ponieważ diody LED są nieinwazyjne, mogą być stosowane na wszystkich rodzajach skóry bez obaw o niepożądane efekty. Efekty uboczne występują jednak rzadko. U niektórych pacjentów może wystąpić zwiększony stan zapalny lub zaczerwienienie. Osoby stosujące doustne leki na trądzik powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem LED. Nie ma jednak dowodów na to, że diody LED powodują starzenie się skóry.

Naświetlanie diodami LED zmniejszyło ilość produkowanego sebum i zahamowało produkcję IGF-1R, białka znajdującego się w gruczołach łojowych. Ponadto, rozmiar gruczołów łojowych zmniejszył się po ekspozycji na diody LED o długości 415 nm. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki te sugerują, że niebieskie światło LED jest silnym środkiem przeciwstarzeniowym.

Czerwone światło LED zmniejsza zaczerwienienie i stan zapalny

LED, czyli diody elektroluminescencyjne, to półprzewodniki, które wytwarzają światło, gdy przechodzi przez nie prąd elektryczny. Każda dioda LED ma długość fali i kolor, a czerwone są szczególnie cenione za zdolność do zmniejszania stanów zapalnych i zaczerwienienia. Czerwone diody LED są również znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych i redukujących zmarszczki. W rzeczywistości, terapia czerwonym światłem jest nawet skuteczna w leczeniu trądziku różowatego.

Terapia światłem LED została szeroko przebadana w badaniach klinicznych pod kątem jej bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu problemów skórnych. Ponieważ nie powoduje skutków ubocznych, technologia LED jest najbardziej medycznie zatwierdzonym urządzeniem dostępnym obecnie. Czerwone światło LED celuje w poziom komórkowy, aby zmniejszyć zaczerwienienie i stan zapalny. Prowadzi to do widocznych rezultatów w zakresie tonu i tekstury skóry, zmniejszenia stanu zapalnego i redukcji oznak starzenia. Chociaż diody LED są drogie, stanowią niedrogie rozwiązanie wielu problemów związanych ze starzeniem się skóry, zwłaszcza drobnych linii i zmarszczek.

Koszt zabiegów LED jest różny, ale najczęstsze urządzenie kosztuje około 25 do 85 dolarów i jest dostępne w gabinetach lekarskich. W domu urządzenia mogą kosztować aż 495 dolarów lub więcej. Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, będziesz musiał skonsultować się z lekarzem lub terapeutą skóry przed rozpoczęciem programu leczenia czerwonymi diodami LED. Ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na wizytę w biurze, możesz zdecydować się na urządzenie, które oferuje te same korzyści z domu.

Zielone światło LED pomaga rozjaśnić miejsca hiper-pigmentacji

Korzyści z terapii zielonym światłem LED są liczne. Światło ma działanie uspokajające, aktywuje metabolizm i stymuluje odporność skóry. Podczas zabiegu zielone światło emitowane jest przez urządzenie, które jest bezpieczne dla wszystkich odcieni i stanów skóry. Terapia zielonym światłem skutecznie zmniejsza zaczerwienienia, blednie plamy hiperpigmentacyjne i rozjaśnia skórę. Posiada również właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest doskonałym zabiegiem na rozszerzone naczynka, luźną skórę wokół oczu oraz plamy posłoneczne.

Hiper-pigmentacja jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Wynika z nadprodukcji melaniny głęboko w skórze. Większość plam pojawia się na obszarach, które zostały wystawione na działanie promieni słonecznych, a naukowcy podejrzewają, że powtarzająca się ekspozycja na światło słoneczne powoduje hiperpigmentację. Terapia zielonym światłem zmniejsza plamy starcze i inne plamy hiperpigmentacyjne poprzez hamowanie produkcji melanocytów, komórek znajdujących się w dolnej części skóry właściwej. Dzięki mniejszej ilości melaniny, ciemne plamy zanikają i odsłaniają młodszy, świeższy wygląd skóry. Pomaga również rozjaśnić piegi, uspokoić stany zapalne i złagodzić zaczerwienienia.

Terapia zielonym światłem jest również stosowana w celu zmniejszenia przebarwień skóry spowodowanych ekspozycją na słońce. Pomaga również zapobiegać starzeniu się skóry i zmniejszyć plamy starcze. Terapia zielonym światłem może być połączona z innymi terapiami światłem, aby uzyskać najlepsze wyniki. Niektórzy użytkownicy uważają, że terapia zielonym światłem jest skutecznym sposobem na redukcję piegów, plam starczych, czerwonych plam i zwiotczałej skóry wokół oczu.

Podobne tematy