Jak terapia światłem LED zapobiega starzeniu się skóry?

Istnieje wiele zalet terapii światłem LED w przypadku starzenia się skóry, a oprócz tego, że jest ona bezpieczna i skuteczna, jest również niezwykle relaksująca. Zabieg nie wymaga przestojów, a większość pacjentów uważa go za bardzo przyjemne doświadczenie. Terapia światłem LED może być stosowana na każdym rodzaju skóry, ale jest przeciwwskazana w czasie ciąży, epilepsji lub w przypadku przyjmowania leków zwiększających wrażliwość na światło. Pacjenci powinni unikać terapii LED podczas przyjmowania sterydów lub zastrzyków kortyzonowych. Ze względu na efekty chłodzenia, światło LED aktywuje biochemiczny proces uzdrawiania skóry – cytat ten pochodzi od redaktora strony sportme.pl.

Niebieskie światło LED zmniejsza aktywność w gruczołach łojowych

Zgodnie z badaniami, niebieskie światło LED może pomóc zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych i poprawić objawy trądziku. Może również hamować wzrost niektórych bakterii, które przyczyniają się do rozwoju trądziku. Chociaż potrzeba więcej badań, aby potwierdzić te korzyści, mogą one być skutecznym sposobem walki z trądzikiem. Oto niektóre z jego korzyści:

Ledy mogą pomóc zrównoważyć aktywność gruczołów łojowych i poprawić elastyczność skóry. Ponieważ diody LED są nieinwazyjne, mogą być stosowane na wszystkich rodzajach skóry bez obaw o niepożądane efekty. Efekty uboczne występują jednak rzadko. U niektórych pacjentów może wystąpić zwiększony stan zapalny lub zaczerwienienie. Osoby stosujące doustne leki na trądzik powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem LED. Nie ma jednak dowodów na to, że diody LED powodują starzenie się skóry.

Naświetlanie diodami LED zmniejszyło ilość produkowanego sebum i zahamowało produkcję IGF-1R, białka znajdującego się w gruczołach łojowych. Ponadto, rozmiar gruczołów łojowych zmniejszył się po ekspozycji na diody LED o długości 415 nm. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki te sugerują, że niebieskie światło LED jest silnym środkiem przeciwstarzeniowym.

Czerwone światło LED zmniejsza zaczerwienienie i stan zapalny

LED, czyli diody elektroluminescencyjne, to półprzewodniki, które wytwarzają światło, gdy przechodzi przez nie prąd elektryczny. Każda dioda LED ma długość fali i kolor, a czerwone są szczególnie cenione za zdolność do zmniejszania stanów zapalnych i zaczerwienienia. Czerwone diody LED są również znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych i redukujących zmarszczki. W rzeczywistości, terapia czerwonym światłem jest nawet skuteczna w leczeniu trądziku różowatego.

Terapia światłem LED została szeroko przebadana w badaniach klinicznych pod kątem jej bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu problemów skórnych. Ponieważ nie powoduje skutków ubocznych, technologia LED jest najbardziej medycznie zatwierdzonym urządzeniem dostępnym obecnie. Czerwone światło LED celuje w poziom komórkowy, aby zmniejszyć zaczerwienienie i stan zapalny. Prowadzi to do widocznych rezultatów w zakresie tonu i tekstury skóry, zmniejszenia stanu zapalnego i redukcji oznak starzenia. Chociaż diody LED są drogie, stanowią niedrogie rozwiązanie wielu problemów związanych ze starzeniem się skóry, zwłaszcza drobnych linii i zmarszczek.

Koszt zabiegów LED jest różny, ale najczęstsze urządzenie kosztuje około 25 do 85 dolarów i jest dostępne w gabinetach lekarskich. W domu urządzenia mogą kosztować aż 495 dolarów lub więcej. Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, będziesz musiał skonsultować się z lekarzem lub terapeutą skóry przed rozpoczęciem programu leczenia czerwonymi diodami LED. Ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na wizytę w biurze, możesz zdecydować się na urządzenie, które oferuje te same korzyści z domu.

Zielone światło LED pomaga rozjaśnić miejsca hiper-pigmentacji

Korzyści z terapii zielonym światłem LED są liczne. Światło ma działanie uspokajające, aktywuje metabolizm i stymuluje odporność skóry. Podczas zabiegu zielone światło emitowane jest przez urządzenie, które jest bezpieczne dla wszystkich odcieni i stanów skóry. Terapia zielonym światłem skutecznie zmniejsza zaczerwienienia, blednie plamy hiperpigmentacyjne i rozjaśnia skórę. Posiada również właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest doskonałym zabiegiem na rozszerzone naczynka, luźną skórę wokół oczu oraz plamy posłoneczne.

Hiper-pigmentacja jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Wynika z nadprodukcji melaniny głęboko w skórze. Większość plam pojawia się na obszarach, które zostały wystawione na działanie promieni słonecznych, a naukowcy podejrzewają, że powtarzająca się ekspozycja na światło słoneczne powoduje hiperpigmentację. Terapia zielonym światłem zmniejsza plamy starcze i inne plamy hiperpigmentacyjne poprzez hamowanie produkcji melanocytów, komórek znajdujących się w dolnej części skóry właściwej. Dzięki mniejszej ilości melaniny, ciemne plamy zanikają i odsłaniają młodszy, świeższy wygląd skóry. Pomaga również rozjaśnić piegi, uspokoić stany zapalne i złagodzić zaczerwienienia.

Terapia zielonym światłem jest również stosowana w celu zmniejszenia przebarwień skóry spowodowanych ekspozycją na słońce. Pomaga również zapobiegać starzeniu się skóry i zmniejszyć plamy starcze. Terapia zielonym światłem może być połączona z innymi terapiami światłem, aby uzyskać najlepsze wyniki. Niektórzy użytkownicy uważają, że terapia zielonym światłem jest skutecznym sposobem na redukcję piegów, plam starczych, czerwonych plam i zwiotczałej skóry wokół oczu.

Podobne tematy