Jak długo trwa przeszczep włosów?

Jedna sesja przeszczepu włosów trwa od sześciu do dziewięciu godzin. Czas trwania zabiegu zwiększa się wraz z koniecznością przeprowadzenia większej liczby sesji. W typowej sesji przeszczepu włosów można przeszczepić od trzech do czterech tysięcy mieszków włosowych. Jednak ilość ta będzie się różnić w zależności od zastosowanej techniki. Najczęściej stosowaną techniką przeszczepu włosów jest technika FUE.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z bybeauty.pl

Jak długo trwa zabieg usunięcia mieszków włosowych?

Istnieją dwa rodzaje przeszczepów włosów: ekstrakcja jednostek mieszkowych (FUE) i przeszczep paskowy (SHT). Obie metody usuwają ze skóry pojedyncze mieszki włosowe. Ta druga jest bardziej popularna i jest bezpieczniejsza z tych dwóch. Jednak obie metody niosą ze sobą pewne ryzyko, w tym infekcje i obumieranie tkanek.

Podczas FUE zabieg trwa od jednej do czterech godzin. W obu przypadkach chirurg usuwa mieszki włosowe jeden po drugim i w delikatny sposób wszczepia je w obszar biorcy. Jednak główną różnicą pomiędzy tymi dwoma procedurami jest sposób pobierania mieszków włosowych z obszaru dawcy. Podczas FUE, mieszki są usuwane w paskach o długości od sześciu do dziesięciu centymetrów. Pasek dawcy jest następnie zaszywany. Nowe włosy rosną wokół przeszczepionego obszaru natychmiast po zabiegu.

Po wybraniu obszaru dawczego, chirurg przygotowuje obszar biorczy do przeszczepu włosów. W miejscu dawcy chirurg wycina mały fragment skóry głowy na wiele przeszczepów, zawierających od jednego do czterech mieszków włosowych na przeszczep. Przeszczepy są przeszczepiane do łysych miejsc przez te nacięcia. W zależności od wielkości i głębokości przeszczepów, procedura może trwać od czterech do ośmiu godzin. Zabieg przeszczepu można powtarzać w razie potrzeby, aby uzyskać gęstsze i bardziej gęste włosy.

Po przygotowaniu obszaru dawczego, skóra głowy jest znieczulana. Jest to konieczne, aby chronić mieszki włosowe. Konieczne jest również uniknięcie urazu skóry. Trudno jest usunąć mieszki włosowe za pomocą tępych narzędzi. Niektóre nakłuwacze są ostrzejsze niż inne, co zmniejsza siłę pionową potrzebną do wydobycia mieszka.

Po zabiegu pacjenci mogą spodziewać się łagodnego lub umiarkowanego dyskomfortu przez kilka dni. Leki przeciwzapalne mogą pomóc w złagodzeniu bólu. Pacjenci powinni unikać mycia włosów i podrażniania dotkniętego obszaru przez pierwsze 24 godziny. Pacjenci mogą zazwyczaj powrócić do pracy i normalnych czynności w ciągu kilku dni. Obrzęk i zaczerwienienie powinny ustąpić w ciągu tygodnia. Pacjenci powinni również stosować się do instrukcji dotyczących opieki po zabiegu, dostarczonych przez dr Larisa.

FUE to najbardziej zaawansowana technika przeszczepu włosów. Polega ona na przeniesieniu pojedynczych mieszków włosowych z jednego obszaru dawcy do drugiego. Procedura ta wykorzystuje maleńkie igły chirurgiczne do pobrania mieszków włosowych z obszaru dawcy. Skutkuje to minimalnymi bliznami i szybszym czasem rekonwalescencji.

Procedura trwa od czterech do ośmiu godzin. Może wymagać kilku sesji, jeśli pacjent wymaga rozległego leczenia. Czas rekonwalescencji będzie zależał od ilości włosów, które trzeba przeszczepić. W przypadku mniejszych zabiegów można wykonać jedną sesję. Pacjent może następnie powrócić do pracy trzy do czterech dni po zabiegu. Zaleca się również, aby pacjenci unikali forsownych ćwiczeń przez pierwsze dwa tygodnie.

Jak długo trwa zabieg umieszczania przeszczepów?

Ogólnie rzecz biorąc, przeszczepy są zabezpieczone w skórze głowy przez około pięć do dziesięciu dni po zabiegu. W tym okresie pacjentom zaleca się, aby nie myli włosów szamponem. Nie powinni oni również wybierać miejsc przeszczepu, ponieważ wybieranie lub drapanie ich może spowodować infekcję. Po dwóch tygodniach można jednak umyć włosy szamponem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pacjenci powinni skontaktować się z kliniką transplantacji włosów.

Przeszczepy są pobierane z obszaru dawcy za pomocą specjalnych mikronakłuć. Chirurg używa soczewki powiększającej od 2,5 do 5 razy, aby obserwować skórę głowy i wykonać dokładne nacięcie. Następnie chirurg nacina skórę głowy i przekręca tępą stronę nakłuwacza. Asystent stosuje następnie przeciwtrakcję, aby ułatwić penetrację nakłuwacza w skórze głowy.

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w gabinecie lekarskim. Zanim chirurg przystąpi do przeszczepu, znieczuli tył głowy za pomocą leków. Następnie wybierze jedną z dwóch metod przeszczepu. Pierwsza metoda, znana jako follicular unit strip surgery (FUSS), usuwa pasek skóry z obszaru dawcy, który zwykle znajduje się z tyłu głowy. Po usunięciu przez chirurga paska skóry, skóra głowy zostanie zamknięta szwami. Przeszczepione włosy zaczną rosnąć jak normalne włosy.

W zależności od liczby wszczepionych przeszczepów, przeszczep włosów może trwać od trzech do 14 dni. Ten okres czasu może również wpłynąć na to, jak szybko dana osoba będzie mogła wrócić do pracy lub prowadzić normalny tryb życia. W tym czasie pacjenci muszą unikać szczotkowania świeżo przeszczepionych włosów, noszenia kapeluszy i koszul. Ponadto, pacjenci powinni unikać ćwiczeń fizycznych przez pierwszy miesiąc po zabiegu.

Przeszczepy są umieszczane w odległości jednej ósmej cala od siebie. Jeśli w miejscu dawcy nie ma zdrowych włosów, w miejscu tym umieszcza się dodatkowe przeszczepy, aby wypełnić luki. Przeszczepy umieszcza się ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia miejsca dawczego. Skóra głowy jest następnie oczyszczana i przykrywana gazą w celu jej ochrony. Niektórzy pacjenci mogą być również zobowiązani do noszenia opaski uciskowej.

Po umieszczeniu przeszczepów skóra głowy goi się w ciągu kilku miesięcy. U niektórych osób poprawa stanu włosów utrzymuje się po zakończeniu zabiegu. Nowo wyhodowane włosy poprawiają grubość i teksturę. Zabieg może wymagać wielu sesji. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej jest to opłacalne.

Rzeczywisty czas trwania zabiegu zależy od kilku czynników. Stan zdrowia pacjenta i liczba przeszczepów, które mają być umieszczone, określają, jak długo potrwa procedura. Na przykład, jeśli masz zaburzenie medyczne, które wpływa na zdolność przeszczepów do zakorzenienia się, może być konieczne poddanie się dodatkowym zabiegom przed zakończeniem leczenia.

Chociaż procedura przeszczepu włosów jest długa i obejmuje wiele etapów, przeszczepy przeżywają więcej niż dziewięćdziesiąt procent. W rzeczywistości, przeszczepy będą bardziej udane, jeśli masz zdrowe włosy. Jednak niektóre mieszki włosowe nie są żywotne i mogą wypaść.

Jak długo trwa proces gojenia?

Pierwsze kilka dni po przeszczepie włosów to najbardziej niekomfortowy i kluczowy okres. W tym czasie zachęcamy do odpoczynku i unikania ciężkiej aktywności. Najlepiej również unikać sportów kontaktowych i ćwiczeń o dużej sile uderzenia, które mogą spowodować ponowne otwarcie przeszczepionych mieszków.

Powrót do zdrowia po przeszczepie włosów trwa zazwyczaj od dwóch do czternastu dni. Czas ten może się różnić w zależności od wielkości przeszczepu. Na przykład, jeśli zabieg obejmował 500 lub więcej przeszczepów, czas gojenia może być dłuższy. Niektóre osoby mogą wrócić do pracy w ciągu kilku dni, natomiast księgowi mogą czekać dłużej.

Wzrost włosów rozpoczyna się w okresie rekonwalescencji, ale nie następuje od razu. Miejsce po przeszczepie może być przez około miesiąc zaczerwienione, pokryte strupami i opuchnięte. Objawy te ustąpią po tym czasie. W ciągu miesiąca można rozpocząć ćwiczenia, ale należy monitorować obszar przez kilka dni. Należy również zaplanować wizytę kontrolną w gabinecie lekarskim. Można nawet zaplanować wizytę online.

Po przeszczepie włosów należy unikać wszelkich czynności, które zwiększają ciśnienie krwi w skórze głowy. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś zaangażowany w działania, które powodują nadmierne pocenie się. Ponadto, nie należy myć głowy przez co najmniej 72 godziny. Pozwoli to skórze głowy na zagojenie się. Jeśli jednak musisz umyć włosy, pamiętaj, aby robić to delikatnie. Unikaj nakładania szamponu bezpośrednio na skórę głowy, a zamiast tego polej ją szamponem i dokładnie spłucz. Możesz również użyć odżywki na skórę głowy, ale pamiętaj, aby nie pocierać jej zbyt mocno.

Czas rekonwalescencji po operacji przeszczepu włosów zależy od wybranej techniki. FUE wymaga mniejszej liczby nacięć niż FUT, dlatego czas rekonwalescencji jest krótszy. FUE wymaga minimalnego bólu i minimalnej blizny. W przypadku FUT gojenie może trwać do sześciu tygodni i mogą powstać blizny keloidowe.

Kluczowe jest, aby pamiętać, że proces gojenia będzie różny dla każdego pacjenta. Wiek, styl życia, dieta i klimat mają wpływ na czas gojenia. W tym okresie włosy będą rosły w nowym miejscu. Jest to najbardziej krytyczna faza uzupełniania włosów.

Proces rekonwalescencji po operacji przeszczepu włosów zazwyczaj wiąże się z niewielkim dyskomfortem. Przez kilka pierwszych dni możesz odczuwać lekki ból, mogą pojawić się skorupki i swędzenie. Jednak ten dyskomfort nie zakłóca wzrostu włosów. W czasie rekonwalescencji należy przestrzegać zaleceń lekarza, w tym przyjmować środki przeciwbólowe w celu złagodzenia dyskomfortu.

Podobne tematy