W jakim wieku można wykonać przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to stosunkowo prosty zabieg, który nie jest bardziej inwazyjny niż niektóre zabiegi stomatologiczne. Oznacza to, że pacjent po osiemdziesiątce nie powinien mieć problemów z wykonaniem przeszczepu. W końcu w tym wieku osoba ta nadal dba o swoje włosy.

Mężczyźni w wieku 18-23 lat

Przeszczep włosów jest skuteczny dla mężczyzn, którzy mają przerzedzone włosy po bokach lub z tyłu. Pomagają one również dodać gęstości linii włosów. Większość operacji przeszczepu włosów wykonywana jest u mężczyzn w wieku 18-23 lat, ale starsi mężczyźni mogą wymagać dodatkowego leczenia. Obszar biorcy potrzebuje około dwóch do trzech tygodni, aby się zregenerować i zrzuca włosy w ciągu kilku miesięcy. Po tym czasie drobne włoski, które nie wyrosły w pełnym kolorze, wykiełkują i dojrzeją. Po około trzech do czterech miesięcy będą one na tyle dojrzałe, że będą wyglądały jak prawdziwe włosy.

Podczas przeszczepu włosów chirurdzy pobierają mieszki włosowe z obszaru dawczego pacjenta oraz pasmo skóry głowy ze zdrowego obszaru wzrostu włosów. Mieszki te są następnie rozdzielane na pojedyncze jednostki i przeszczepiane. Proces dla każdego pacjenta różni się w zależności od nasilenia utraty włosów i cech twarzy – dane te zostały zgromadzone przez specjalistów serwisu . Im młodszy jest pacjent, tym mniej doświadczony i tym bardziej prawdopodobna jest utrata włosów.

Kobiety 30 lat

Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o wieku kobiety, u której należy przeprowadzić operację przeszczepu włosów. Podczas gdy proces ten nie jest zalecany dla każdego poniżej 30 roku życia, możliwe jest, aby osoby powyżej tego wieku poddały się zabiegowi. Ważne jest, aby wiedzieć, że utrata włosów jest postępująca i że przeszczepione włosy mogą nie utrzymać zdrowego wzorca wzrostu przez długi okres czasu.

Zabiegi chirurgicznego przeszczepu włosów można wykonać w młodym wieku, ale pacjenci powinni zrozumieć, że procedura nie wykorzystuje darowanych włosów i mieszków włosowych. W związku z tym czas jest najważniejszy. Najlepiej jest skonsultować się z profesjonalnym konsultantem, aby zdecydować o najlepszym czasie na przeszczep.

Istnieją również pewne wytyczne dla kobiet, których należy przestrzegać przed zabiegiem. Kobiety muszą mieć ustabilizowaną utratę włosów przed zabiegiem. Przeszczep włosów jest najbardziej skuteczny u pacjentów, u których utrata włosów uległa spowolnieniu, ale kobiety mogą nadal iść pod nóż, jeśli ich utrata włosów nadal postępuje. Ogólnie rzecz biorąc, utrata włosów osiąga stabilny punkt w wieku około trzydziestu lat. Pacjent, który nie ustabilizował utraty włosów przed zabiegiem, nie będzie miał włosów w miejscu, które jest przeszczepiane.

Kobiety w wieku powyżej 30 lat

Przeszczep włosów u kobiet może być wykonywany u wielu różnych pacjentów. Zabieg można wykonać u kobiet o różnym pochodzeniu etnicznym, a wyniki są często doskonałe. Na przykład włosy azjatyckie w połączeniu z oliwkowym kolorem skóry głowy dają naturalnie wyglądający efekt. Czarne włosy mogą nie wyglądać tak naturalnie, ale większe przeszczepy mogą stworzyć naturalnie wyglądający efekt. Jeśli mieszki włosowe dawcy nie są wystarczająco duże, linia włosów może wydawać się „zapchana”. Proces przeszczepu włosów jest stosunkowo prosty dla kobiet i jest powszechny dla kobiet w każdym wieku, aby przejść procedurę.

Chociaż niektórzy lekarze uważają, że młodzi pacjenci są zbyt młodzi na przeszczep włosów, to jednak kobieta w każdym wieku może mieć przeszczep włosów. Jeśli tylko obszar dawczy jest w dobrym stanie, a pacjentka nie ma żadnych dolegliwości, przeszczep włosów może się udać.

Warunki, które wpływają na kwalifikację do przeszczepu włosów

Kwalifikacja do przeszczepu włosów zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju i wzoru łysienia, jakości włosów dawcy i wielkości łysiejącego obszaru. Kobiety mogą mieć większe trudności z zakwalifikowaniem się do przeszczepu włosów niż mężczyźni. Jeśli cierpisz z powodu utraty włosów, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby omówić swoje możliwości.

Jednym z warunków, które mogą wpłynąć na kwalifikację do przeszczepu włosów jest hemofilia, stan, który uniemożliwia prawidłowe krzepnięcie krwi. Może to spowodować nadmierne krwawienie podczas operacji, dlatego ważne jest, aby poinformować chirurga o swoim stanie i poddać się badaniom przedoperacyjnym w celu ustalenia, czy jesteś kandydatem.

Innym czynnikiem wpływającym na możliwość przeszczepu włosów jest gęstość włosów. Osoby o gęstych włosach zazwyczaj kwalifikują się jako dobrzy kandydaci. Chirurdzy szukają dobrej gęstości w obszarze dawczym, który znajduje się z tyłu i po bokach skóry głowy. Przeszczepione z tego obszaru włosy zostaną przeszczepione w celu pokrycia łysiejących miejsc.

Podobne tematy